mtk
Do prostopadłościennego akwarium o wymiarach podstawy 8dm x 5dm w którym znajduje się woda wrzucono sześcienna kostkę. Oblicz długość krawędzi tej kostki jeżeli wiesz że zanurzyła się ona cała w wodzie a woda podniosła się o 16 cm?
+0 pkt.
Odpowiedz
1 answer
8dm=80cm 5dm=50cm objętość wody razem z kostką jest o 80cm*50cm*16cm większa niż objętość samej wody,( różnica objętości to objętość kostki) 80cm*50cm*16cm=64000cm^3 (centymetry sześcienne) V=a^3=64000 a=40 (bo 40^3=64000) odP: 40cm
Dorcia007
Expert
Odpowiedzi: 865
0 people got help
Najnowsze pytania w kategorii Matematyka
Ładuj więcej