patrycjaa_w
Kubek ma wysokość9,8cm i średnicę zewnętrzną 8,6cm. Ścianki i dno mają grubość 3mm. Czy w tym kubku zmieści się 0,5l wody? ZAPISZ OBLICZENIA
+0 pkt.
Odpowiedz
1 answer
h=0,95dm d=0,8dm r=0,4dm V=\pirh V=\pi*0,4*0,95 V=0,38*3 V\approx1,14dm3^ 1dm3^=1l
nieznany
Novice
Odpowiedzi: 11
0 people got help
Najnowsze pytania w kategorii Matematyka
Ładuj więcej