Potrzebujesz pomocy?

Zadaj pytanie
Inne about 1 year ago

W domu towarowym "ELENA" w wyniku przeprowadzonej inwentaryzacji stwierdzono niedobór towarów "Z" na wartość w cenie detalicznej (sprzedaży brutto) 15250,- Salda kont przed inwentaryzacją wynosiły: Rachunek bieżący 37000,- Towary 76250 OCE towarów z tytułu marży 12500,- OCE towarów z tytułu podatku VAT 13750,- Marża detaliczna naliczana przy sprzedaży towarów wynosi 25% ceny zakupu netto. Ewidencja towarów jest prowadzona w cenach sprzedaży brutto. Jednostka jest podatnikiem podstawowej stawki podatku VAT. W toku postępowania sądowego ustalono, że: -40% ujawnionego niedoboru to niedobór niezawiniony powstały w wyniku zdarzeń losowych -15% ujawnionego niedoboru to niedobór zawiniony bezsporny -45% ujawnionego niedoboru to niedobór zawiniony sporny Kierownictwo jednostki postanowiło skierować sprawę do sądu przeciw pracownikowi. Opłacone przelewem koszty postępowania sądowego wynosiły 930,- . Sąd prawomocnym wyrokiem zasądził należność wraz z kosztami postępowania sądowego od osoby materialnie odpowiedzialnej na rzecz jednostki. POLECENIA: 1. Otwórz konta. 2. Wymień i zaksięguj operacje gospodarcze dotyczące: a) ujawnionego niedoboru b) rozliczenia niedoboru c) spłaty niedoboru przez pracownika-zaproponuj formę spłaty tego niedoboru.

+0 pkt.
Odpowiedz
Inne about 1 year ago

Hej czy moglby mi ktos w tym pomoc :) w przedsiebiorstwie produkcyjnym w wyniku przeprowadzonej inwentaryzacji stwierdzono nastepujace niedobory: -materialow x 500 kg po 8 zl/kg -materialow y 20 kg po 14 zl/kg materialow z 10 kg po 2 zl/kg komisja inwentaryzacyjna ustalila nastepujace przyczyny niedoborow 1. niedobor materialow y uznano za niedobor mieszczacy sie w granicach norm i limitow ubytkow naturalnych 2. niedobor materialow z powstal z przyczyn fizyko-chemicznych 3. niedobor materialow x powstal z winy magazyniera pracownik nie wyrazil zgody na pokrycie kwoty niedoboru , jednostka wystapila na droge sadowa , koszty postepowania sadowego w wysokosci 600 zl oplacono gotowka cena ewidencyjna materialow jest cena zakupu, marza stanowi 20 % ceny sprzedazy salda wybranych kont kasa ; 1000 materialy; 40000 polecenia 1. otworz konta 2. wymien i zaksieguj operacje gospodarcze dotyczace; - ujawnionych niedoborow - rozliczenia niedoborow niezawinionych - rozliczenia niedoborow zawinionych- zaproponuj postanowienie sadu w sprawie tego niedoboru POTRZEBNA NA JUŻ!

+0 pkt.
Odpowiedz
Inne about 2 years ago

Oferta restauracji "Image" Restauracja "Image" specjalizuje się w przyrządzaniu dań tradycyjnej kuchni polskiej. Oferuje swoje usługi w 4 salach konsumenckich na 20, 40, 80 i 300 osób. Organizuje liczne przyjęcia okolicznościowe oraz świadczy usługi cateringowe. Restauracja jest przystosowana do przyjęcia gości niepełnosprawnych. W "Image" stosowane są zniżki dla firm 20%, dla grup turystycznych 15% i dzieci 30 % 1.Zaproponuj kryteria segmentacji na użytek restauracji "Image". 2.Dokonaj podziału rynku hotelu restauracji "Image" na segmenty. 3.Podaj charakterystykę zaproponowanych segmentów, eksponując cechy ważne dla właściciela obiektu.

+0 pkt.
Odpowiedz
Inne about 2 years ago

PYTANIA Z SOCJOLOGII: 1. Jak Pani/Pan rozumie i może wdrażać współczesne koncepcje socjologiczne do planowania i ewaluacji własnej ścieżki kariery? 2. W jaki sposób może Pani/Pan efektywnie wykorzystać wiedzę ze współczesnych koncepcji socjologicznych do wykonywania zadań zawodowych w organizacji/instytucji? 3. Dokonaj samooceny w obszarze praktyki pedagogicznej, w jaki sposób może Pani/Pan dokonać modyfikacji działań własnych i zespołu. 4. W jak sposób Pani/Pan może wykorzystać wiedzę ze współczesnych koncepcji socjologicznych do analizy procesów społecznych oraz podmiotowej roli człowieka w różnych strukturach społecznych. 5. Dokonaj samooceny umiejętności efektywnego wykorzystania wiedzy do wykonywania zadań zawodowych w organizacji/instytucji. Bardzoo proszę o pomoc..

+0 pkt.
Odpowiedz
Inne about 2 years ago

Twoim rzadkim zasobem w czwartkowe popołudnie jest czas. Jak możesz go wykorzystać?Podaj trzy możliwości. Przeanalizuj każdą z nich formułując kilka korzyści i kosztów,jakie osiągniesz i poniesiesz,wybierając określony sposób spędzenia wolnego czasu.Określ kryterium,które będzie podstawą przy dokonywaniu wyboru.Wybierz jedną z możliwości.Jakie będzie koszt alternatywny twojego wyboru? Wykonaj ćwiczenie korzystując ze schematu.

Attachments 1
+0 pkt.
Odpowiedz

Ładuj więcej