kicikici
Ciało o masie 3 kg pod działaniem dwóch sił, których wektory leżą na jednej porostej uzyskuje przyspieszenie 12 m/s^2. Jedna z tych sił F1 ma wartość 6N Jaką wartość ma druga siła F2 i jaki ma zwrot zgodny czy przeciwny do zwrotu siły F1?
+0 pkt.
Odpowiedz
1 answer
Korzystamy z drugiej zasady dynamiki ciało porusza się z przyspieszeniem pod działaniem siły wypadkowej: m*a=Fw mając przyspieszenie i masę mogę obliczyć siłę wypadkową Fw=3kg*12m/s^2=36 N siła wypadkowa to 36 N wiem ile wynosi jedna siła F1=6 N no trochę brakuje do 30 N zatem muszę jeszcze coś dodać żeby było 36 N. Dodaję 30 N do 6 N i mam siłę wypadkową. stąd wniosek że siłą F2=30 N ma ten sam zwrot co siła F1
fizyk84
Expert
Odpowiedzi: 856
0 people got help
Najnowsze pytania w kategorii Fizyka
Ładuj więcej