katarzynka_1011

jaki ładunek przepływa w czasie t=1 minuty przez opornik o oprze R=2om na którego końsach napięcie wynosi U=2V

+0 pkt.
Odpowiedz

1 answer

about 16 years ago

R= U : I I = U : R I = 2 : 2 [ V : Om] I = 1 A Wiemy, że : I = q : t q = I : t q = 1 : 60 [ A : s] q = 1/60 C Minuty zamieniamy na sekundy. To można obliczyć w jednym zapisie, ale byłoby zbyt zagmatwane. Proszę sprawdzić jednostki

rozalia80

Expert Odpowiedzi: 3284 0 people got help

Najnowsze pytania w kategorii Fizyka

Ładuj więcej